Dovolená na Dubaji II.

13. července 2017 v 17:00 | Porcelánová panna |  Všechno možné i nemožné
Óóó ano, je tadyk pokračování mého nudného psaní o tom jak jsem úspěšně kynula na Dubajských plážích a jak jsem neochotně, velmi neochotně ničila kreditní kartu mého přítele v obchodních centrech. Je pravda, že nejvíce času jsem skutečně strávila v těch obchodech než abych se válela v písku. Venku bylo tisíc stupňů ale obchody byly klimatizované a ať se to zdá jakkoliv absurdní, chodila jsem po Dubaji i v mikině. A navíc všichni víme že většina žen nakupování miluje a já nejsem vyjímka. Do Dubaje jsme přiletěli v 6 hodin ráno a hodina v podstatě nehraje roli v tom kolik je stupňů. Přijeli jsme v období léta kdy na Dubaji panuje horko jako v pekle a ta vlhkost... Na jistých místech je vlhkost zcela správná ale dýchat ji bylo peklo. Za celý svůj život jsem z republiky skoro nevytáhla paty a jiný vzduch byl pro mně novinka. To ráno po příletu jsem už byla na pokraji svých sil ale i tak jsem pociťovala silnou nadrženost z nového prostředí a toho co mě zde čeká. Byla jsem unavená, špinavá, spocená prostě jako kurvička a při představě že mi přítel sbalil převážně trika s krátkým rukávem a tříčtvrteční kalhoty, mikiny mě otravovala ještě víc. Ano Dubaj je sice multimoderní město plné módy a moderní technologie Vás vítají na každém kroku ale stále se jedná o arabské město. A jak všichni víme arabové oblečení vnímají jinak než my v Evropě. Troufám si říct že v každém arabském státě nebo městě platí jistá doporučení ohledně oblékání žen i když jsme turistky. Žádná turistka by zde neměla chodit moc odhalena, řekněme po našem neměla by být oblečená jako kurva. Což znamená žádné miniskuně ani odhalená ramena. Ostatně toto Vám sdělí i na ambasádě. Odvážné oblečení není zakázáno ale jedná se spíš o doporučení protože v normálním oděvu na nás nikdo nebude blbě a úchylně koukat. Vlastně ani nevím jak arabové vnímají velice odhalenou ženu ale asi to bude něco jako ta kurva na znásilnění. Zcela jistě je to pohoršuje nebo co já vím...? Dokonce se ani uplé oblečení nedoporučuje. Takže tam chlapa nesbalíte na uplé triko a kozy společně s kundou lezoucí ven.


Nechtěla jsem se dostat do problémů kvůli oblečení ale představa, že u sebe nemám tílko a volnou sukni mě přiváděla na myšlenky ve kterých se nepohnu od klimatizovaného hotelu. Přítel nám zarezervoval hotel Jumeirah Mina A'Salam. Nevím co to v překladu znamená ani nevím jestli to něco znamená každopádně mi ten název zněl dost hustě a pro mně jakožto holku z vesnice to bylo jako ''bydlet'' ve zlatě. Od letiště jsme si vzali taxíka a zvenku jsem bezesrandy na hotel zírala s otevřenou pusou. Jakože what??? Jestli Vás článek nebaví tak se omlouvám ale opravdu jsem byla ze všeho mimo. Nic podobného jsem nikdy neviděla a ještě dnes to všechno co jsem viděla nějak vsakuju do sebe. Arabskou kulturu jsem vždy viděla jen na fotkách a být tam, vidět to na vlastní oči to pro mně byl nejsilnější zážitek za několik posledních let. Asi mě to nějak poznamenalo nebo co. Připadala jsem si jako někdo kdo celý život žil v lese se zvířaty a teď ho někdo dotáhl do civilizace. Už jen ten hotel... Něco tak nádherného a bohatého u nás v česku není. Puffff... jsem holt cíťa.

Místo toho aby jsme se šli vyspat jsem nadšeně vytáhla přítele na procházku po areálu hotelu. To není nějaký pár metrů ale nachází se tu 11 restaurací, pláž a tak různě. Ježiš to byla romantika Vám povím. Vycházející slunce, my na pláži na úžasném místě... Přesně po tomhle jsem toužila a doufala, že jednou tohle zažiju po boku úžasného člověka. Okouzlující místo, atmosféra to všechno přispělo k tomu že jsem si Dubaj zamilovala. Ale nesmím zapomínat na to, že ne pořád to byla pohádka. Problém byl od začátku v tom že se přítel musel věnovat i práci což znamenalo žéééé jsem byla pár hodin sama. Hned ten den mě musel přítel opustit což znamenalo že jsem se musela zabavit sama. Hmm no jo no to je úděl zlatomrdek které vezme partner na pracovní dovolenou. Přítel si pronajal auto a mě zbývalo cestovat buď taxíkem nebo metrem. Taxíků je v Dubaji opravdu po kokot a všechny cestovní příručky cestování taxíkem doporučují protože všude na každém rohu natrefíte na taxi. Na nějaké cestování jsem se hned necítila tak jsem vyrazila pěcha jen po malém okolí s foťákem a kamerou.
Názor na to jak je na Dubaji nádherně si udělejte sami. Myslela jsem že se hned ztratím ale nejsem tak neschopná jak jsem si o sobě myslela. I když jsem se toulala sama bavilo mě to a nemohla jsem se dočkat až vyrazím do centra Dubaje a navštívím obchodní centra. Odpoledne se ke mně vrátil přítel a vyrazili jsme k vodě. Den jsme zakončili výbornou večeří a drinkem.Jak už jsem zmiňovala nejjednodušší cestování je taxíkem ale dá se metrem nebo busem. Na cestování metrem je potřeba kartička. Ohledně autobusu nemám co říct, tím jsem nejela ale když jsem jeden den procházela město koukla jsem na zastávku. To nejsou jako ty naše hnusný, pochcaný, pokálený, poblitý plechový boudy. Dubajská zastávka je kompletně klimatizovaná, čistá. Mám to natočené tak se můžete podívat na videu o čem mluvím. To stejné platí i o metru. V čr jsem nikdy metrem nejela tak o čistotě nebo nečistotě mlčím pár to nemám s čím srovnat ale napíšu trochu o předpisech. Dubajské metro je rozděleno na mužskou část a vpředu se nachází ženská část + děti takže ženy a muži necestují společně metrem. V metru nesmíte pít, jíst a na žvýkačky neb žvýkání zapoměňte. Celkově je tam všude žvýkání na veřejnosti považováno za hodně neslušné a pokud Vás chytí v metru se žvýkačkou dostanete pokutu protože se jedná porušení zákonu. Nálepka Zákaz žvýkání je nalepena takřka všude. Já i přítel jsme se celou dobu drželi jistých předpisů a ani jeden jsme nejedli na ulici. Vždy jen u stolu v restauraci. Ani jsme se na veřejnosti nemuckali a maximálně se drželi za ruce. Arabové jsou na takové věci citlivý tak proč je zbytečně dráždit? Oni se pak prostě divně koukají... Protože oni to nedělají. Btw i za sex ve městě nebo prostě na veřejném místě Vám klidně napaří pokutu. Jasně, my tam jsme na dovolené v jejich zemi tak pochopitelně musíme respektovat jejich pravidla a slušnosti. A pokud někdo tvrdí že je nesmysl chovat se podle pravidel země ve které jsme hosté tak se jděte prostě zahrabat prasata.

Další den měl přítel volný čas tak jsme vyrazili metrem abych věděla do budoucna kam jít kdybych měla zájem. Bylo divný, že jsme v metru neseděli vedle sebe a ještě divnější bylo když jsem věděla že sedí v úplně jiné části vlaku. Seděla jsem v ženské části mezi arabsky hovořící ženskou populací. Některé byly obléknuty normálně a některé měly Burku jiné jen hidžáb. A teď mi zkuste někdo napsat: ,, Ale víš vůbec o čem mluvíš? Burka je tohle a nikáb tam to a hidžáb zase támhle to. Nejdřív si zjisti co je co.'' . Hmm ok, burku jsem napsala proto, že většina žen co jsem potkala byla zahalená od hlavy k patě a jen jim koukaly oči. Vím že v těch hábitech jsou rozdíly ale tak moc se v tom neorientuju tak držte huby protože sice jsem dokonalá ale nemůžu vědět všechno. ^^ Asi nikde v mých videích z Dubaje takhle zahalené ženy neuvidíte ( já jen aby bylo jasno o čem mluvím ) protože jsem je nechtěla natáčet. Ono se to nesmí. Nesmí se natáčet a je dost možné že Vám za to nadají.

Každopádně jedna cesta metrem mi stačila a zbytek pobytu jsem procestovala taxíkem. V Dubaji se naprosto úžasně domluvíte anglicky. Jak jinak že jo. Úžasně jsem využívala svoji zdokonalenou angličtinu a za celou dobu jsem neměla problém domluvit se s taxikáři, s prodavači nebo s lidmi v restauraci. Ach za moji lepší angličtinu vděčím opět mému dokonalému příteli který mě anglicky učí. Taxikáři byli milý, hodní většina z nich mi dala slevu a během cesty si se mnou chtěli povídat. Dávali mi tipy kam bych se mohla jít podívat, povídali o tom co se kde prodává, kde sehnat čestvé potraviny... A konečně ( !!! ) se dostávám k tomu opěvovánému a tomu Určitě navštivte dubajské obchodní centrum. Ho-ho je jich tam několik ale v Burj Khalifááá je takový ten Superman mezi Batmanem a Robinem i když je fakt že Batmana mám raději. Kecala jsem s taxikářem jménem Jalal ( tyhle jména jen tak z hlavy nedostanete ) a pověděla jsem mu že chci do toho neeeeejvětšího obchoďáku co tu mají, že mi přítel nechal kreditní kartu se zůstatkem 200 000 a tak si chci prohlédnout oblečení a ještě víc mě zajímají naprosté píčoviny protože já za píčoviny utrácím denně a můj barák je plný píčovin. Teď upřímně, nejsem tak blbá abych mu říkala co mám u sebe na kartě ale Džalal mi řekl, že tam budu jako v ráji protože narazím na tucet obchodů s dekoracemi a podobných kokotin je všude hafo. Tak si říkám No božííí ty krááávooo na tohle mi nebude stačit ani měsíc abych to celý prošla a tím dřív, spíš utratím naprosto všechny peníze co mám. Měna Arabských emirátů je dirham a o kurz ( mám dojem že 1 AED je 6 kaček ) nebo tak něco jsem se neměla zajímat a přítel mi sdělil že ať si koupím prostě něco hezkého a ať nehledím na cenu. Tak OK nemusí říkat dvakrát.

Áá tak jsme se s Jalalem bavili dál a povídám, že bych taky ráda ochutnala nějaké místní sladkosti protože jsem na sladký úchyl. Tak mi řekl o nějakém jejich sladkém pečivu plněném dobrotami ale bohužel jsem za pár sekund zapomněla název tak to neklaplo a znovu jsem se jak kretén ptát nechtěla. ALE říkal, že v obchodním centru je velký obchod se sladkostmi který se jmenuje Candylicious. No jaj! Už jen ten název mi zněl jako jméno vypadlé ze hry Candy crush saga. Představovala jsem si mega sladký obchod, já do něj vejdu a první věc co udělám tak to že se nahá vyválím v korytě plném Jelly beans-ů a lízátek. Představovala jsem si ten nejsladší kawii store namrdaný sladkostma. A trefila jsem se? No kurva že jo do píčí! A sakra jsem se trefila. Tedy...ehm...nikde jsem se nahá nevyválela i když věřím že by se na to kde kdo podíval ale těch sladkostí na jednom místě! Mmmmm!!!! Víte co?! Na ten ráj sladkostí se podívejte sami v mém videu protože to jsem si prostě musela natočit! Do té doby jsem znala jen 10% sladkostí.

Ale nejdřív: candylicious jsem spojila ještě s jedním kratším videem z obchodu který jsem navštívila prva. Taková menší kuriozita. Nazvala bych to Rájem pro filmové úchyly asi? Je to obchod zaměřený na cetky z filmů. Já si na památku natočila něco z Harryho a Pána prstění. Já tyhle věci dostatečně neocením ale musím říct že hůlky z Harryho jsou fakt pěkný.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 13. července 2017 v 18:56 | Reagovat

Dubaj, to je můj sen ♥
Jednou doufám, že se tam podívám, určitě to musel být super zážitek :3

2 Kuba Kuba | 13. července 2017 v 21:54 | Reagovat

Taky chci být bohatý a užívat si života!   :-( Je to tam moc hezký, určitě životní zážitek! :-)

3 Jana Jana | E-mail | Web | 14. července 2017 v 9:58 | Reagovat

když vidím ty fotky, tak zase lehce skřípu zuby, protože já u moře (teplého, s pískem) v životě nebyla a teď od tam sdílí fotky všichni :D Ale jsi dobr, že se po městě touláš sama, to by se mi nechtělo (vlastně i když jsem bydlela v Amstru, tak mne to nebralo) :D A ty sladkosti - do prdele práce mne pálí žáha jen je vidím! :-D  :-D

4 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 14. července 2017 v 16:41 | Reagovat

[3]: Celkově jsem nejvíc času strávila v obchodech než třeba na pláži. Bylo opravdu úděsné horko :-? Navíc na některých těch plážích byla divná omezení o.O V tom candy storu jsem si toho koupila hodně, hlavně to co neznám v česku není. Třeba Hersley's, jelly beans apd., ale hodně těch sladkostí taky nebylo k žrádlu. O jelly beans jsem slyšela hodně a některý byly odporný :-!

Mě se sem ještě x věcí nevešlo tak napíšu 3 díl když se mi bude chtít. Byla jsem v dubajské kočičí kavárně ze které mám taky video. A už mám hlavně, konečně zaplacenou filmoru na editaci tak to bude bez reklamy 8-)

5 Jana Jana | E-mail | Web | 14. července 2017 v 16:44 | Reagovat

[4]: Super, takže to pro mne nejzajímavější jsi vynechala. Opice!

6 Seznamka Seznamka | Web | 11. listopadu 2017 v 11:53 | Reagovat

Moc pekny. Nemusis byt bohaty aby sis uzival zivota. To je hroznej omyl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama